Muğla’da Yemek Yiyebileceğiniz Yerler Listesi

Yeni yılın tatil planı için Muğla ilini tercih ettiyseniz araştırmanız gereken birkaç farklı konu olacaktır. Gezilecek yerler, kahvaltı yerleri ve elbette yemek mekanları arayışınız olması muhtemeldir. Otel tatili tercih edenler genellikle vaktini otelde geçirmeyi tercih ederken, Ege turu ya da Akdeniz turu gibi tatil planları yaparken nerelerde yemek yiyeceğiniz çok önemli bir konudur. Bu nedenle Muğla’da yemek yiyebileceğiniz yerler listesi üzerine çalıştık ve sizler için derleyip toparladık.

Sadece tur planları için değil, kamp yaparak tatil yapanlar ve otelciler de farklı deneyimler yaşamak için özellikle akşam yemeklerini dışarıda yemek isteyebilir. Kimi zaman otellerin akşam yemeğini ücretli sunması, kimi zaman da yemek seçeneklerinin hoşa gitmemesi, bazen de nedensiz olarak dışarıda yeme isteği doğabilir. Bunun için Muğla yemek yenecek yerler arayışınızı sonlandırma çabası içerisindeyiz.

Muğla Yemek Yenecek Yerler

Geniş bir coğrafyaya sahip olan Muğla yemek yenecek yerler konusunu da elbette ilçeler belirterek ifade etmek gerekir. Bunun farkında olarak araştırmalarımızı yaptık ve sıralamadan bağımsız olarak en iyi yerleri seçmeye çalıştık. Bu şekilde çalıştığımız Muğla’da Yemek yiyebileceğiniz yerler listesi aşağıdaki haliyle son şeklini almıştır.

Pablo Cafe

Muğla merkez ilçesi Menteşe bölgesinde bulunan Pablo Cafe ve Restoran olarak işletilmektedir. Uzun yıllardır açık olduğu bilinen mekanın çok sayıda yerli ve yabancı konuğu vardır. Et ve balık yemekleri başta olmak üzere farklı türde öğlen ve akşam yemekleri yenebilecek güzel bir mekandır. Bir AVM içerisinde yer alsa da, o bağımsızlık hissini verebilmektedir. Izgara çeşidi akşam yemeklerinin yanı sıra pizza ve gözleme gibi farklı kültürlere ait hazır yiyecekleri de bulmak mümkündür.

Mur-Et Karacabey Restoran

Fethiye-Ölüdeniz yolu arasında bulunan Karacabey Restoran, zengin menüsü, harika mezeleri, doğayla iç içe yapısıyla tavsiye edebileceğimiz mekanlar arasında yer almaktadır.

Eyvan Kebap

Yine Muğla il merkezinde bulunan bir yemek restoranıdır. Muğla yemek yenecek yerler arasında ünlü bir yere sahiptir. Çökertme kebabı olarak anılan yöresel yemek için sıkça tercih edilen bir mekandır. Elbette bunun yanında farklı et ve balık çeşitlerini de bulmak mümkündür.

Ayşe Ananın Yeri

Merkeze oldukça yakın olan Ula ilçesi Akyaka bölgesinde bulunur. Muğla’da yemek yiyebileceğiniz yerler listesi içinde ev sıcaklığını hissettiren mekanlardan birisidir. Kahvaltı ve gözleme çeşitlerinin yanı sıra, pide ve ızgara çeşitleri ile lezzetli menüler sunuluyor. Köylüler tarafından hijyenik bir şekilde hazırlanan el açması yufkalar neredeyse her menüde bir şekilde kullanılıyor.

Körfez Restaurant

Bodrum tatilcilerinin hizmetindedir. İlçe merkezinde bulunan mekan otantik havası ve denize yakın konumuyla müşterilerinin uğrak noktası haline gelmiştir. Her milletten turistin tercih ettiği mekandaki yemek çeşitliliği de otellere taş çıkarır niteliktedir.

Uysal Cafe

Datça ilçesindeki tatilcilerin müdavimi olduğu bir restorandır. Gözleme ve mantı evi olarak da anılır. Ev yapımı mantı çeşitleri en çok tercih edilen yemeklerden arasındadır. Bunun haricinde yöreye özgü kabak dolması ve ev yapımı tatlı çeşitlerini de uygun fiyatlara yiyebilmek mümkündür. Daha önce iki kez yeri taşınan mekan, şu anda denize nazır bir konumda işletilmektedir.

Mynos Restaurant

Bodrum’un en gözde tatil beldelerinden Yalıkavak bölgesinde bulunuyor. Denize sıfır restoranda zaten ne yerseniz size lezzetli gelecektir. Ancak işletme bununla da yetinmeyip menüsünü de en zengin hale getirmiş. Deniz ürünlerinin ağırlıkta olduğu mekan Muğla’da yemek yiyebileceğiniz yerler listesinde hatırı sayılır bir yere sahiptir.

Churchill Bistro

Bodrum ilçe merkezinde hizmet veren bir işletmedir. Kendini diğer restoranlardan ayıran en önemli özelliği ise profesyonel sunum profilidir. Servis ettiği her yemeği, şefleriyle birlikte müşterinin gözüne hitap edecek şekilde süslüyorlar. Bu sayede özellikle sosyal medyayı aktif kullananların sıkça tercih ettiği bir mekan olarak yerlerini koruyorlar. Ayrıca yine deniz kenarında olması da mekanın ayrı bir güzelliği olarak sayılabilir.

Keyfoturağı Kahvesi

İsmine adlanılmaması gerekir. Başlarda yalnızca kahve türü içecek servisi yapan bu mekan, uzun yıllardır bir restoran şeklinde çalışmaktadır. Muğla merkeze bağlı Karabağlar yaylasında bulunur. Müthiş doğasıyla benzersiz bir akşam yemeği deneyimi sunar. Doğayla iç içe ve huzur dolu sofralar tercih edenlerin ilk durağı burası olabilir.

Hamdi Baş Dinlenme Tesisleri

Muğla’ya giderken ya da Muğla’dan dönerken bir yemek ihtiyacınız varsa, Aydın-Muğla yolu üzerinde bulan bu tesisi düşünebilirsiniz. Muğla’dan yola çıkınca 13. Km üzerinde yer alır. Yatağan, Milas ve Bodrum ilçelerine gidilirken tesisin önünden geçilir. Ayrıca Ula tarafından gelenler için de yol üzeri bir tesistir.

Farklı yerlerde uğrayabileceğiniz ve Muğla’da yemek yiyebileceğiniz yerler listesi şu şekilde devam edebilir:

– West Cafe & Bistro (Ula)

– Loryma Restaurant (Marmaris)

– Yummy Restaurant (Bodrum)

– Green Garden Restaurant (Marmaris)

– Osman Aydın’ın yeri (Ula)

– İnceden Meyhane (Ula)

– Ottoman Turkish Restaurant (Fethiye)

– Pandora Restaurant & Pub (Marmaris)

– Badem Mantı (Marmaris)

– Gustorante Cafe & Bistro (Fethiye)

Muğla’da önerilen kahvaltı mekanları başlıklı yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir