Muğla’da Önerilen Kahvaltı Mekanları

Otel tatili sevenler, gezmeli tatil sevenler, kampçılar ve çok daha fazlası… Çeşitli nedenlerle yerli ve yabancı çok sayıda insan Muğla ilimizi her yıl düzenli olarak ziyaret eder. Bazıları ilk kez bu tecrübeyi yaşarken, kimileri ise müdavimi olmuştur. Birbirinden güzel ilçeleri, doğası ve her bütçeye uygun otel imkanlarıyla pek çok insanın uğrak noktasıdır. Muğla’da önerilen kahvaltı mekanları ise yine elbette kullanıcı deneyimlerinden hareketle oluşturulabilir. Özellikle bölgenin müdavimleri Muğla kahvaltı yapılacak yerleri konusunda çok ciddi tavsiyeler verebilir.

Biz de oturduk, inceledik, araştırdık ve sizler için Muğla’da kahvaltı yapılacak en iyi yerler listesi oluşturduk. Bu listenin bir sıralama olmadığını en baştan belirtmek gerekir. Herkesin zevki farklı olduğu için mümkün olduğunda farklı seçenekleri derlemeye çalıştık. Bu doğrultuda oluşturduğumuz listenin en sonundaki mekan sizin için en iyi seçim olabilirken, en üstteki mekan da ilk tercihiniz olmayabilir.

Muğla Kahvaltı Yapılacak Yerler

Elbette geniş bir coğrafya olan Muğla ilimizi, ilçeler bazında incelemek gerekir. Zira ilçeler arası mesafe oldukça fazladır. Bu nedenle konakladığınız ya da gezeceğiniz ilçelerdeki mekanları önermek daha pratik olacaktır.

Bizim Ev Datça

Datça ilçesinin Kargı bölgesinde bir otel işletmesi olan Bizim Ev, aynı zamanda restoran bölümünü halka açık olarak da hizmet vermektedir. Bizim Ev Datça’nın öyküsü, benim değil bizim ev mottosuyla bir çoban kulubesinin restore edilerek Datça’ya kazandırılmasıyla başlamıştır. Serkan ve Murat Bey’in, öyküsü olan evleri restore ederek harika bir yapı ortaya koyduğu Bizim Ev Datça’da dilerseniz konaklayabilir; dilerseniz de deniz kenarında bulunan restoranda kahvaltı yapabilirsiniz.

Muhtar Çökertme

Yolunuz Milas veya Bodrum’a düşerse mutlaka Muhtar Çökertme’ye uğramalısınız. Masaya gelen tüm ürünler doğal. Faruk Bey’in annesinin ellerinden çıkan yaprak sarması ve kabak çiçeği dolmasını mutlaka denemelisiniz. Çökertme Koyu, Akyaka – Bodrum kıyı şeridi arasında yer almaktadır.

Deniz Kapısı

Belki Muğla’nın belki de Türkiye’nin en güzel kahvaltı manzaralarından birine sahiptir. Deniz Kapısı adı verilen bu restoran, gerçekten de denize açılan bir niteliğinde tasarlanmış. Marmaris ilçesinde bulunan mekan Muğla’da önerilen kahvaltı mekanları arasında her bakımdan ilk sırada yer alabilir. Zengin menüsü, uçuk olmayan fiyatları ve eşsiz deniz manzarası ile çok sayıda kişi tercih ediyor. Tam deniz kenarında kurulu olan masalarda daha önce tecrübe etmediğiniz bir kahvaltı deneyimi sizleri bekliyor.

West Cafe & Bistro

Muğla merkezine en yakın ilçelerden birisi olan Ula, özellikle Akyaka bölgesi ile çok özel restoranlara ev sahipliği yapıyor. Bu bölgede bulunan Muğla kahvaltı yapılacak yerler arasında West Cafe & Bistro da ön plana çıkıyor. Hem bir kahvaltı salonu olup, aynı zamanda cafe ve restoran olarak hizmet vermektedir. Çeşitli balık ve ızgara çeşitlerini akşam yemeği olarak da tercih edebilirken, kahvaltı menüleri ise genellikle serpme kahvaltılar şeklindedir.

Tabiat Ana Kahvaltı Bahçesi

Muğla’nın tabiat olarak en zengin ilçelerinden biri olan Fethiye’de yer alır. İsminden de anlaşılacağı üzere kahvaltı üzerine hizmetlerini odaklamış bir restorandır. Doğanın içerisinde bulunan restoran, zengin kahvaltı çeşitleri sunuyor. Fethiye ilçe merkezine yalnızca 11 km uzaklıkta bulunması da tercih edilmesinde önemli bir rol oynuyor.

Çandır Teras Çay Bahçesi Gözleme Ve Kahvaltı Evi

Doğal güzellikleriyle ön plana çıkan Köyceğiz ilçesinin Dalyan bölgesinde bulunur. Harika bir teras keyfi sunan kahvaltı restoranı, köy ekmekleri ve el açması gözlemeler ile zenginleştiriliyor. Bir kahvaltı restoranı olmasının yanı sıra, günün neredeyse her saati taze ekmek ve çay bulmak mümkündür. Yine el yufkalarından yapılan börekler de menülerde geniş yer bulur. Doğanın içinde huzurlu bir kahvaltı için düşünülmesi gerekir. Ayrıca tarihi bir antik kent olan Kaunos antik kentine oldukça yakındır.

Güzelköy Fırın Cafe

Elbette Muğla il merkezinde tatil yapan veya gezenleri de unutmadık. Güzelköy Fırın Cafe, şehir merkezinden geçen ya da burada konaklayanların tercih etmesi önerilebilir. Kahvaltı restoranı olarak hizmet vermesinin yanı sıra, günün her saati çay ve kahve içilebilecek bir cafe işletmesi şeklinde de çalışır.

Müco Akyaka Cafe & Restoran

Ula ilçesinin Akyaka bölgesinde bulunan kahvaltı restoranlarından biri Müco Cafe & Restoran da Muğla kahvaltı edilecek yerler arasında önemli bir yere sahiptir. Sıcak ve soğuk kahvaltı çeşitlerini mükemmel şekilde harmanlayarak bölgenin en taze meyve ve sebzeleri ile servis ediliyor.

Saklıkent Paradise Park

Doğal güzelliklerinden çokça bahsettiğimiz Fethiye ilçesinde bulunan Saklıkent içerisinde yer alır. Muğla-Antalya il sınırında bulunan restoran, içinden akan deresiyle eşsiz bir doğaya sahiptir. Gizlikent şelalesine oldukça yakın bir yerde açılmış ve su kenarındaki masalarında hizmet vermektedir.

Yuvarlakçay Vadi Restoran

Köyceğiz ilçesinde bulunur ve Muğla’da önerilen kahvaltı mekanları arasında önemli olanlardan birisidir. Topgözü bölgesinde yer alır ve doğayla iç içe bir kahvaltı deneyimi sunar. Suyun rahatlatıcı sesi, ormanın huzur verici sessizliği içerisinde benzersiz bir sofrada kahvaltı yapacaksınız.

Kuytu Bahçe Kahvaltı

Tatil diyarı Bodrum’un ilçe merkezinde bulunur. Otelinizden sabah kahvaltı etmeden çıktıysanız ya da otele giriş saatinizden önce geldiyseniz, güzel bir kahvaltı etmek için tercih edebileceğiniz bir mekandır. Muğla kahvaltı edilecek yerler içinde de saygın bir yeri vardır. İlçe merkezinde olmasına rağmen otopark sorunu olmayan ve şehrin kalabalığı ile gürültüsünden uzak bir konumda tercih edilmiştir. El yakmayan fiyatları ile yerli yabancı herkesin uğrayabileceği güzel bir mekandır.

Zirkon Restoran Kahvaltı Mangal Evi

Fethiye ilçesinde hemen denizin kenarında bulunan güzel restoranlardan birisidir. Muğla’da önerilen kahvaltı mekanları içinde deniz manzaralı az sayıda yerden biridir. Zengin pide çeşitleri, semaver çayı ve serpme kahvaltısıyla bekar-evli herkesin tercihe ettiği uğrak bir mekandır. Deniz manzarasına karşı kahvaltı yapacağınız bu mekanı da mutlaka tecrübe etmelisiniz.

Muğla’da Önerilen Kahvaltı Mekanları arasında aşağıdaki isimler de sayılabilir:

– Kasva Gurme Kahvaltı Evi (Bodrum)

– Safiye Kahvaltı Evi (Bodrum)

– Nesli Mantar Kahvaltı (Datça)

– Huzur Sofrası (Fethiye)

– Fesleğen Kahvaltı & Mangal (Fethiye)

– Asparan Gölmar Tesisleri (Marmaris)

– Paprika Yalıkavak Restoran (Bodrum)

Muğla’da gezilecek yerler listesi başlıklı makalemiz ilginizi çekebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir